قانون کپی رایت

 

قوانین حمایت از حقوق مؤلفین، مصنفین و پژوهشگران : کپی رایت

1 - هر گونه استفاده از آثار مورد حمایت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه(چاپی، الکترونیکی، پایان نامه و طرح های تحقیقاتی(باید مطابق قانون و با ذکر منبع باشد.

2-نسخه برداری یا بازتولید (ذخیره سازی موقت) از آثار الکترونیکی و چاپی منتشره داخل و خارج از دانشگاه، از حقوق انحصاری صاحب/صاحبان آن اثر است و باید با کسب اجازه از آنان صورت پذیرد.

3-اخذ رضایت کتبی از صاحب/ صاحبان آثار غیر فارسی زبان، به منظور ترجمه به زبان فارسی و ارائه آن به واحد انتشارات جهت تعیین امتیازکتاب الزامی است. در غیر این صورت به کتاب ترجمه شده امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

4-.دسترسی کاربران به متن اصلی کتاب های الکترونیکی منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، قبل از پرداخت هزینه تعیین شده جهت فروش کتاب، بر خلاف قوانین مصوب کپی رایت است.

5-.دسترسی کاربران به متن گزارش نهایی و طرح نامه های مصوب طرحهای تحقیقاتی در سامانه تحت وب مدیریت اطلاعات تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برخلاف قوانین مصوب کپی رایت است.

6-گرفتن عکس از پایان نامه ها،با هر نوع وسیله ممکن و کپی برداری بیش از 15صفحه اول در کتابخانه مرکزی و کتابخانه های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ممنوع است..

7-چاپ و ذخیره سازی فایل های دیجیتالی پایان نامه های دانشگاه که از طریق نرم افزار کتابخانه جامع و مبتنی بر وب در اختیار کاربران قرار می گیرد، ممنوع است.

8-انتشار و توزیع آثار منتشره دانشگاه به نام شخصی به غیر از پدیدآورنده/پدیدآورندگان اصلی خلاف قانون کپی رایت است و فرد خاطی به کمیته رسیدگی به تخلفات پژوهشی معرفی خواهد شد.

9- مسئولیت صحت و سقم کلیه داده ها در آثار منتشره دانشگاه به عهده نویسنده/نویسندگان هر اثر می باشدو در صورت تخلف فرد خاطی به کمیته رسیدگی به تخلفات پژوهشی ارجاع داده خواهد شد.

10- تبدیل پایان نامه به کتاب تنها با ارائه موافقت کتبی استاد راهنما، مشاور و دانشجو به واحد انتشار صورت می پذیرد.